PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Świdnica promuje internet wśród seniorów

  • ZWI    19 marca 2013 - 13:36
Gmina Świdnica promuje internet wśród seniorów

Gmina Świdnica poprzez Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans weźmie udział w Europejskim Tygodniu z Internetem.
W gminie Świdnica zajęcia proponowane w ramach Tygodnia z Internetem poprowadzi podczas warsztatów z seniorami Justyna Sara-Hryncyszyn, Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans.

W ramach kampanii uczestnicy poznają możliwości internetu dzięki zajęciom takim jak: „Zagrajmy w eksperymenty", „Usiądź na moim miejscu", „Pierwszy krok w cyfrowy świat", „Zasadź drzewo w Internecie", „W 80 minut dookoła świata", „Koncert życzeń" „Poradnia zdrowia", „Rozmowa - bezcenna, czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego".

W gminie Świdnica korzystanie z internetu promowane jest nie tyko podczas tego jednego tygodnia. W świetlicach prowadzone są obecnie zajęcia dla 51 osób w ramach Lokalnego Programu Działania „Internet dla Starsz@ka II" dofinansowanego w ramach konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie.

Umożliwiają one osobom wykluczonym cyfrowo z pokolenia 50+ zrobienie pierwszego kroku w internecie, a także przekonują o użyteczności i korzyściach wynikających z wykorzystania internetu. Latarnik uczy seniorów jak korzystać z przeglądarek internetowych, map i tłumacza.

Pomaga założyć konto pocztowe, a także staje się przewodnikiem po świecie. Dzięki opracowanym wirtualnym mapom uczestnicy spotkań odwiedzają muzea, kościoły, poznają zabytki i spacerują ulicami miast.

Dużym zainteresowaniem szczególnie teraz w okresie przedświątecznym cieszy się wirtualna droga krzyżowa w Jerozolimie. Dwugodzinne zajęcia odbywają się raz w tygodniu w jednej z trzech miejscowości: Komorowie, Bystrzycy Dolnej i Grodziszczu. W maju zajęcia rozpoczną się także w Pszennie, Lutomi i w Bystrzycy Górnej.

- „Projekt „Internet dla Starsz@ka II" potrwa do czerwca 2014, a warunkiem udziału jest tylko chęć nauki. Nie potrzeba własnego komputera, czy laptopa. Zachęcam zatem wszystkie osoby w wieku 50+ zainteresowane udziałem w warsztatach do zgłaszania grupy ( ok. 7-8 os.) i do kontaktu ze mną pod nr tel. 666378013." - mówi Justyna Sara-Hryncyszyn.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez sieć organizacji Telecentre-Europe. Polska edycja kampanii została objęta honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego, a wspólnie koordynują ją: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.