PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów w komórce

  • lk    27 grudnia 2010 - 11:54
Gorzów w komórce

Urząd miasta w Gorzowie Wielkopolskim udostępnił przewodnik po mieście na telefony komórkowe.
W przeciwieństwie do tradycyjnych map przewodnik pozwala przeglądać zdjęcia na telefonie komórkowym, wysłuchać komunikatów głosowych, a gdy posiadamy odbiornik GPS, używać komórki jak nawigacji np. podczas przejażdżki rowerowej. Aplikacja pracuje obecnie na blisko 200 modelach telefonów różnych producentów.

Prezentowany przewodnik posiada również funkcję informatora po urzędzie miasta. Program oprócz precyzyjnego informowania o pracy poszczególnych wydziałów, ma opcję tzw. aktywnego telefonu, która po znalezieniu odpowiedniego stanowiska do załatwienia sprawy pozwala zadzwonić dosłownie na biurko właściwego urzędnika.

Współczesne telefony komórkowe to w większości urządzenia multimedialne. Dzięki temu korzystanie z aplikacji jest banalnie proste, a sam przewodnik nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Instalacja aplikacji zajmuje dosłownie kilka sekund. Przewodnik można pobrać ze strony internetowej urzędu miasta w Gorzowie Wlkp., przesłać poprzez  bluetooth lub skopiować np. na pendriva. Liczba kopii jest nieograniczona. Zamawiający płaci raz za aplikację i udostępnia ją w dowolny sposób, umożliwiając wykonywanie kopii bez ograniczeń.

Czytaj też:

Małopolska wzdroży e-administrację

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.