PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: 9 mln zł na informatyzację Urzędu Miasta i e-administrację

  • pap    29 lipca 2016 - 14:27
Gorzów Wielkopolski: 9 mln zł na informatyzację Urzędu Miasta i e-administrację
Gorzowski magistrat poprawia swoje funkcjonowanie także on-line (fot.gorzow.pl)

• Do grudnia 2018 r. Gorzów Wlkp. doprowadzi do informatyzacji Urzędu Miasta i rozwinie usługi e-administracji za 9 mln zł.
• Z czego ponad 7,5 mln zł samorząd uzyskał z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
Dzięki uczestnictwu w konkursie, miasto zrealizuje projekt pn. "Rozwój elektronicznych usług świadczonych przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. oraz udostępniania danych publicznych" o wartości prawie 9 mln złotych, przy dofinansowaniu ponad 7,5 mln złotych.

Realizacja projektu umożliwi poprawę funkcjonowania urzędu przy użyciu rozwiązań teleinformatycznych oraz ułatwi mieszkańcom, przedsiębiorcom i instytucjom dostęp do nowoczesnych i zaawansowanych usług e-administracji oraz danych z zasobów Urzędu Miasta - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.

- Chodzi m.in. o poprawienie efektywność pracy w urzędzie i ułatwienie dostępu do danych, które posiada w swoich zasobach, wdrożenie programu "Usterka" czy Centralnego Zarządzania Usługami Oświaty" - powiedziała rzecznik.

Ponadto zakładane inwestycje umożliwią realizowanie spraw drogą elektroniczną z wykorzystaniem platformy ePUAP.

W ramach projektu na terenie miasta powstanie 17 hotspotów, czyli miejsc z otwartym dostępem do internetu. W planie jest także uruchomienie tzw. infokiosków.

- Dofinansowanie unijne pokryje 85 proc. kosztów przedsięwzięcia. Formalności związane z uzyskaną dotacją zostaną dopełnione w najbliższych dniach - dodała rzecznik.

Dofinansowanie samorząd uzyskał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 i działania "Rozwój społeczeństwa informacyjnego".

Konkurs obejmował projekty polegające na udostępnianiu informacji znajdujących się w zasobach publicznych oraz tworzeniu i rozbudowie systemów teleinformatycznych służących upowszechnianiu dostępu do zasobów administracji publicznej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.