PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. Prawie 5,4 mln zł na informatyzację magistratu

  • PAP/rs    24 stycznia 2018 - 15:40
Gorzów Wlkp. Prawie 5,4 mln zł na informatyzację magistratu
Prawie 5,4 mln wyda Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. na nowe systemy informatyczne. (Fot. Shutterstock.com)

Prawie 5,4 mln zł to wartość podpisanej w środę umowy dot. zakupu i wdrożenia przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. nowych systemów informatycznych, m.in. związanych z zarządzaniem pracą magistratu i oświatą. Oprogramowanie dostarczy konsorcjum firm z Bielska-Białej.
Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska, głównym celem inwestycji w nowe rozwiązania informatyczne jest przede wszystkim usprawnienie obsługi interesantów.

- Odpowiadamy tak na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców, w szczególności osób niepełnosprawnych oraz przedsiębiorców i instytucji, na kontakt z magistratem za pośrednictwem internetu - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Dzięki nowym rozwiązaniom wkrótce rodzic za pośrednictwem internetu będzie mógł nie tylko poznać oceny swojego dziecka, ale także sprawdzić, czy nie zalega z podatkiem od nieruchomości lub czy już wpłynęła jego comiesięczna wpłata za odbiór śmieci.

Urzędnicy przekonują, że dzięki kupionemu oprogramowaniu, nie tylko zwiększy się dostęp do magistratu za pośrednictwem internetu, ale poprawi się także wydajność pracy urzędu i zmniejszą koszty pracy.

- Dla mieszkańców oznacza to wyższy komfort w kontaktach z Urzędem Miasta, skrócenie czasu oczekiwania na otrzymanie informacji urzędowych. Za sprawą nowych aplikacji będzie też dostępny systemom zgłoszeń czy możliwość załatwienia sprawy za pomocą urządzeń mobilnych - powiedziała Sadowska.

Wykonawcą zlecenia jest konsorcjum Rekord SI Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsko-Białej. Na jego wykonanie ma rok. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.