PARTNER PORTALU
  • BGK

Granty na nowe Latarnie Polski Cyfrowej przyznane

  • AW    10 sierpnia 2015 - 17:20
Granty na nowe Latarnie Polski Cyfrowej przyznane

Oceniano programy edukacji cyfrowej pokolenia 50+ z wykorzystaniem Latarni Polski Cyfrowej

Pięć samorządów otrzyma granty na realizację Lokalnych Programów Aktywizacji Cyfrowej Mieszkańców oraz stworzenie Latarni Polski Cyfrowej. Chodzi o zachęcanie dorosłych Polaków do aktywnego wykorzystywania narzędzi i zasobów cyfrowych.
Konkurs pn. "Cyfrowa współpraca popłaca” to element projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do internetu realizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.

Internet bez tajemnic dla osób 50+

Celem konkursu było wyłonienie nowych, najbardziej skutecznych i atrakcyjnych i inicjatyw współdziałania Latarników Polski Cyfrowej z samorządami lokalnymi. Brano pod uwagę lokalne programy edukacji cyfrowej pokolenia 50+ z wykorzystaniem Latarni Polski Cyfrowej realizowane od 1 sierpnia do 30 września 2015 r. w ramch gminnych centrów aktywizacji cyfrowej, przystosowanych do organizacji zajęć edukacyjnych z różnymi grupami osób wykluczonych cyfrowo.

Ocenie podlegały pomysły działań na rzecz wprowadzenia do cyfrowego świata osób 50+. Szczególne znaczenie miały zakres, jakość i wyjątkowość proponowanych działań oraz zakres współfinansowania realizacji projektu przez samorząd lokalny.

Laureatami konkursy zostali:

- Gmina Lipnica Murowana
-Gmina Rędziny
-Urząd Miejski w Augustowie
-Miasto Zamość
-Gmina Pleśna

Laureatom zostaną przyznane w formie grantów nagrody w wysokości 30 tys. złotych. Dzięki wsparciu powstaną Latarnie Polski Cyfrowej – miejsca, w których osoby wykluczone cyfrowo będą mogły zrobić pierwszy krok w cyfrowym świecie. Latarnie będą także miejscem spotkań i integracji międzypokoleniowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.