PARTNER PORTALU
  • BGK

Halina Rozpondek zajmie się samorządem w klubie PO

  • pap/wnp.pl    28 października 2009 - 11:57

Platforma Obywatelska w tym tygodniu podzieli zadania między członków kolegium klubu PO, w tym między nowo wybranych ośmiu wiceszefów klubu. Jest kandydatka na odcinek samorządowy.
Ze źródeł zbliżonych do władz klubu PAP dowiedziała się, że pierwszym zastępcą szefa klubu Grzegorza Schetyny zostanie Grzegorz Dolniak.

Waldy Dzikowski ma odpowiadać za prace legislacyjne, dyscyplinę w klubie i za tzw. ściągi dla posłów dotyczące głosowań. Sławomir Nowak będzie kierował współpracą na linii rząd - klub, Rafał Grupiński będzie głównym strategiem medialnym Platformy, koordynującym prace klubowych zespołów tematycznych, w tym zespołu szybkiego reagowania.

Janusz Palikot - kierujący sejmową komisją "Przyjazne Państwo" - zajmie się kontaktami z komisjami gospodarczymi. Mirosław Sekuła skupi się na pracach sejmowej komisji śledczej do zbadania tzw. afery hazardowej, której ma zostać szefem. Ireneusz Raś ma odpowiadać za kontakt z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, a Sławomir Rybicki - za sprawy etyczne.

Spośród pozostałych członków 16-osobowego kolegium klubu, Małgorzata Kidawa-Błońska ma odpowiadać za media i szkolnictwo wyższe, Zbigniew Pacelt - za sport, Andrzej Czerwiński - za gospodarkę, Tomasz Kulesza - za rolnictwo, Halina Rozpondek - za samorząd - poinformował PAP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.