PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakładnikiem, w ramach ćwiczeń policji

  • policja    27 listopada 2009 - 17:59

Autobus Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie został zaatakowany przez grupę uzbrojonych terrorystów. W ramach ćwiczeń policji. Była tam Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Kilkunastu zakładników będących pasażerami autobusu przeżyło chwile grozy - na szczęście to scenariusz ćwiczeń antyterrorystycznych przeprowadzonych przez policjantów Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Jedną z zakładniczek była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pierwszym elementem spotkania był pokaz techniki podejmowania i neutralizacji ładunku wybuchowego przy użyciu zdalnie sterowanego robota. Kilka minut później goście zostali zaproszeni do przejazdu autobusem w miejsce, gdzie miał się odbyć kolejny etap pokazu. Nagle do autobusu wtargnęli zamachowcy.

Życie pasażerów, w tym prezydent stolicy oraz 15 innych członków Zespołu Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy - zawisło na włosku.

Do akcji wkroczyli funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP wsparci przez pojazd opancerzony i środki pirotechniczne. Szybko obezwładnili terrorystów i uwolnili zakładników. Sytuacja została opanowana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.