PARTNER PORTALU
  • BGK

Historii pojazdu. Teraz sprawdzisz sprowadzone auto, którego nie ma w CEPiK

  • aw/PAP    15 stycznia 2018 - 10:25
Historii pojazdu. Teraz sprawdzisz sprowadzone auto, którego nie ma w CEPiK
Program "Historia pojazdu" obejmuje pojazdy sprowadzane z rynku wtórnego USA i Kanady oraz wybranych krajów europejskich, między innymi z Francji, Belgii, Holandii, Włoch i Szwecji (fot.pixabay)

Świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji usługa "Historia pojazdu" umożliwiająca sprawdzenie w internecie przeszłości importowanych samochodów została w poniedziałek  (15 stycznia) rozszerzona o pojazdy, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów.
Do tej pory w systemie widoczne były wyłącznie pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce. Program "Historia pojazdu" obejmuje pojazdy sprowadzane z rynku wtórnego USA i Kanady oraz wybranych krajów europejskich, między innymi z Francji, Belgii, Holandii, Włoch i Szwecji.

Aby skorzystać z usługi niezbędne jest logowanie w serwisie historiapojazdu.gov.pl za pomocą profilu zaufanego (eGO). Do sprawdzenia auta konieczne jest również podanie jego numeru rejestracyjnego, VIN oraz daty pierwszej rejestracji. Usługa obejmuje alerty w siedmiu kategoriach: kradzież, złomowanie, powypadkowy, uszkodzony, "przekręcony" licznik, niedopuszczony do ruchu, służył jako taxi - wylicza resort.

Serwis historiapojazdu.gov.pl wystartował w czerwcu 2014 r. Usługa sprawdzania przeszłości importowanych samochodów używanych jest częścią programu CEPiK 2.0

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.