PARTNER PORTALU
  • BGK

IBM dał rekomendacje dla Katowic i metropolii Silesia

  • wnp.pl (Marcin Złoch)    9 czerwca 2010 - 12:08
IBM dał rekomendacje dla Katowic i metropolii Silesia

IBM we współpracy z katowickim magistratem ogłosił zakończenie pierwszego etapu programu IBM Executive Service Corps, w ramach którego analizowano podstawowe założenia budowy modelu inteligentnego miasta, ang. smarter city.
W trakcie miesięcznego programu wolontariatu pracowniczego - IBM Executive Service Corps - przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej IBM ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii zdefiniowali kluczowe wyzwania dla miasta Katowic i metropolii Silesia.

- IBM pomaga lokalnym społecznościom nie tylko poprzez realizację projektów informatycznych. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi przy programach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takich jak IBM Executive Service Corps. Działamy na rzecz rozwiązywania najbardziej palących problemów społecznych, strategicznego rozwoju metropolii, projektując również miejskie centra dowodzenia, mające na celu wypracowanie lepszej jakości życia dla mieszkańców - powiedziała Anna Sieńko, Dyrektor Generalna, IBM Polska.

W trakcie realizacji jednego z pierwszych na świecie programów IBM Executive Service Corps, menedżerowie IBM spotykali się z przedstawicielami administracji publicznej, instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, jak i przedsiębiorcami z terenu Katowic oraz metropolii Silesia. W efekcie zakończonego pierwszego etapu misji IBM, zostały zdefiniowane następujące rekomendacje:
- wysiłki marketingowe nie odzwierciedlają w pełni oferty wartości Katowic i metropolii Silesia,

 - poprawienie jakości życia - budowa zaplecza kulturalnego i rozrywkowego oraz organizacji wydarzeń skierowanych do młodych ludzi w celu zatrzymania ich postępującej migracji z miasta, 

- skuteczność i wydajność usług samorządowych nie osiągnęła jeszcze optymalnego poziomu, ani w mieście ani w całej Metropolii,

- podniesienie skuteczności współdziałania uczelni i przedsiębiorstw na rzecz pozyskania właściwych umiętności oraz dostosowania programów nauczania do potrzeb nowoczesnej gospodarki miasta,

- umożliwienie obywatelom i przedsiębiorcom zwiększenia zaangażowania udziału w procesach planowania rozwoju miasta i Metropolii.

Z pośród rekomendacji i dwudziestu sześciu dostosowanych do nich taktyk, przedstawionych przez IBM, Urząd Miasta wybierze kluczowe punkty do dalszej realizacji.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni rezultatem planowania, siłą wizji i wysiłkami podjętymi przez przedstawicieli firmy IBM przy opracowaniu planu modernizacji Miasta i Metropolii "Silesia" - dodał Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice, Przewodniczący Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitarnego.

W procesie oceny Katowic i metropolii Silesia liderów IBM wspierał zespół Citizens Development Corps Solutions z Waszyngtonu, organizacji non-profit zajmującej się, między innymi wsparciem wolontariuszy działających na rzecz społeczności. Kolejna druga faza projektu IBM Executive Service Corps w Katowicach rozpocznie się w lipcu br. i będzie zajmować się opracowaniem szczegółowego planu wykonawczego przyjętych przez Urząd Miasta postulatów IBM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.