PARTNER PORTALU
  • BGK

Ignorowanie cyberbezpieczeństwa przynosi urzędom straty

  • AT    29 marca 2017 - 07:25
Ignorowanie cyberbezpieczeństwa przynosi urzędom straty
Tylko co ósma instytucja ma odpowiedni plan i zespół, by sprawnie koordynować działania w obliczu zagrożeń (fot. pixabay.com)

Ignorowanie cyberbezpieczeństwa przynosi instytucjom komercyjnym i publicznym odczuwalne straty.
Im więcej gromadzimy danych cyfrowych, z tym większą radością przejmują je organizacje przestępcze - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie, zorganizowane grupy cyberprzestępców dysponują najlepszymi technologiami, co skutkuje coraz większą liczbą udanych ataków. Tymczasem instytucje przeciwstawiają im rozwiązania stworzone w latach 80. Są to przede wszystkim programy antywirusowe i zapory ogniowe. Używa ich odpowiednio 93 i 89 procent podmiotów. Tylko co ósma instytucja  ma odpowiedni plan i zespół, by sprawnie koordynować działania w obliczu zagrożeń - wynika z badania EY, Chubb i CubeResearch.

Czytaj też: Będą samorządowe klastry bezpieczeństwa?

Ignorowanie cyberbezpieczeństwa przynosi instytucjom komercyjnym i publicznym odczuwalne straty - ocenia Grzegorz Idzikowski, menedżer w dziale zarządzania ryzykiem nadużyć firmy doradczej EY. Zdaniem eksperta, dopiero po poniesieniu strat następuje refleksja i próba zrozumienia, jak i z kim współpracować, żeby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.