Infomaty już w Zwierzyńcu

  • zamojska.com (rael)
  • 02-12-2011
  • drukuj
Za kilka tygodni klienci Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu będą mogli wiele spraw załatwiać przez internet. Będzie to możliwe dzięki informatyzacji urzędu.
Infomaty już w Zwierzyńcu
Na tę inwestycję samorząd uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. W ramach unijnego projektu zakupiono już niezbędny sprzęt i zainstalowano oprogramowanie. Ponadto przy urzędzie oraz Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji stanęły infomaty, z których będą mogli bezpłatnie korzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Realizacja wszystkich pomysłów ma uprościć kontakt mieszkańców z urzędnikami i umożliwić załatwianie spraw bez konieczności osobistego stawiania się w urzędzie. Testowanie systemu ma potrwać około 6 – 7 tygodni. Jeśli wszystkie próby, tak jak do tej pory, wypadną pomyślnie, klienci urzędu w Zwierzyńcu będą mogli korzystać z nowych usług od stycznia przyszłego roku.

Na ich wprowadzenie samorząd otrzyma prawie 250 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa). Liderem przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa społeczeństwa informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu zamojskiego”, jest gmina Łabunie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE