PARTNER PORTALU
  • BGK

Infomaty już w Zwierzyńcu

  • zamojska.com (rael)    2 grudnia 2011 - 11:07
Infomaty już w Zwierzyńcu

Za kilka tygodni klienci Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu będą mogli wiele spraw załatwiać przez internet. Będzie to możliwe dzięki informatyzacji urzędu.
Na tę inwestycję samorząd uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. W ramach unijnego projektu zakupiono już niezbędny sprzęt i zainstalowano oprogramowanie. Ponadto przy urzędzie oraz Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji stanęły infomaty, z których będą mogli bezpłatnie korzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Realizacja wszystkich pomysłów ma uprościć kontakt mieszkańców z urzędnikami i umożliwić załatwianie spraw bez konieczności osobistego stawiania się w urzędzie. Testowanie systemu ma potrwać około 6 – 7 tygodni. Jeśli wszystkie próby, tak jak do tej pory, wypadną pomyślnie, klienci urzędu w Zwierzyńcu będą mogli korzystać z nowych usług od stycznia przyszłego roku.

Na ich wprowadzenie samorząd otrzyma prawie 250 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa). Liderem przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa społeczeństwa informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu zamojskiego”, jest gmina Łabunie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.