PARTNER PORTALU
  • BGK

Informator SMS w Kędzierzynie-Koźlu

  • PAP    14 października 2010 - 18:39
Informator SMS w Kędzierzynie-Koźlu

Kędzierzyn - Koźle uruchomił samorządowy informator SMS. System ten będzie informował mieszkańców o zagrożeniach i najważniejszych miejskich wydarzeniach.
W Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) w czwartek został uruchomiony Samorządowy Informator SMS. Głównym zadaniem systemu będzie ostrzeganie mieszkańców o zagrożeniach oraz informowanie o najważniejszych miejskich wydarzeniach. 
"Na decyzję o uruchomieniu systemu wczesnego ostrzegania na telefony komórkowe mieszkańców największy wpływ miał przemysłowy charakter Kędzierzyna-Koźla oraz dotychczasowe doświadczenia z różnymi sytuacjami kryzysowymi" - powiedział rzecznik prezydenta Kędzierzyna Koźla Andrzej Kopacki.

Dodał, że dodatkowym argumentem za uruchomieniem serwisu był także stały wzrost zagrożeń dla życia i mienia mieszkańców - takich jak powodzie, trąby powietrzne, śnieżyce, niskie temperatury, susze oraz skażenie wody pitnej. Koszt wdrożenia systemu to jednorazowa opłata licencyjna w kwocie 24 tys. zł oraz miesięczny abonament w wysokości 316 zł.

Wiadomości SMS do mieszkańców wysyłane będą przez upoważnionych pracowników kędzierzyńsko-kozielskiego magistratu. Pomysłodawcy planują rozszerzenie administratorów systemu o policję oraz Państwową Straż Pożarną, co będzie kolejnym krokiem podnoszenia lokalnego bezpieczeństwa mieszkańców.

Aby zarejestrować się do systemu wystarczy wysłać na numer 661 000 112 SMS-a o treści "Tak.ok01". Koszt wysyłki - to zwykły standardowy koszt wiadomości bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. W ramach systemu dostępne są również dodatkowe podziały terytorialne oraz serwisy informacyjne o ważnych wydarzeniach miejskich. Lista kodów do poszczególnych osiedli lub serwisów jest zamieszczona na stronie internetowej urzędu miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Anakreontyk, 2012-01-26 19:13:57

    Informator jest - SMS-ów jak na lekarstwo. Czyli w zasadzie tak, jakby informatora nie było. Kicha....