PARTNER PORTALU
  • BGK

Informatyzacja urzędów

  • KB/UMWL    12 sierpnia 2010 - 20:17
Informatyzacja urzędów

Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz 15 gmin powiatu lubelskiego będą mogli sprawniej obsługiwać interesantów.
Zgodnie z jego założeniami do starostwa i urzędów gmin zostanie zakupiony sprzęt komputerowy oraz zintegrowane oprogramowanie, które pozwolą na to, by urzędnicy szybciej wymieniali się informacjami, a elektroniczny obieg dokumentów usprawnił obsługę interesantów.

Oprócz korzystania ze wspólnych baz danych gmin i powiatu, w ramach projektu powstanie portal, który ma spełniać nie tylko funkcję informacyjną, ale również komunikacyjną między mieszkańcami a urzędnikami. Klienci starostwa i urzędów gmin będą mogli przez internet wypełniać dokumenty, a potem na bieżąco sprawdzać co dzieje się z ich sprawą.

Projekt pod nazwą „Budowa zintegrowanej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego w powiecie lubelskim" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Wdrożenie wszystkich pomysłów w nim zawartych, ma kosztować około 8 milionów złotych, z czego 85 procent będzie pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt ma być zrealizowany do końca przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.