PARTNER PORTALU
  • BGK

Infostrada Kujaw i Pomorza prawie gotowa

  • pt    25 lutego 2015 - 09:05
Infostrada Kujaw i Pomorza prawie gotowa
System Informacji Przestrzennej połaczy 142 urzędy w kujawsko-pomorskim - fot.pixelio.de

Dobiega końca budowa internetowego, szeroko pojętego systemu informacji przestrzennej (SIP) dla kujawsko-pomorskiego. W kwietniu, w sieci znajdą się 142 urzędy administracji publicznej.
Samorząd województwa, powiaty oraz gminy Kujaw i Pomorza budują wspólnie regionalny system elektronicznej administracji. Prawie gotowy jest już wojewódzki geoportal z mapami oraz wieloma rejestrami i ewidencjami.

Stan zaawansowania przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza” będzie tematem spotkań z przedstawicielami samorządów lokalnych w urzędzie marszałkowskim.

- Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli usprawnić komunikację między instytucjami samorządu terytorialnego w naszym regionie. Wprowadzenie elektronicznych narzędzi ułatwi też załatwianie urzędowych spraw oraz dostęp do informacji przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Projekt „Infostrada Kujaw i Pomorza – usługi w zakresie e-administracji i Informacji Przestrzennej” składa się z dwóch obszarów: e-administracja oraz System Informacji Przestrzennej.

Dobiega już końca budowa internetowego, szeroko pojętego systemu informacji przestrzennej (SIP) – z mapami, zdjęciami lotniczymi, planami zagospodarowania przestrzennego, rejestrami nieruchomości i decyzji lokalizacyjnych, spisami placówek oświatowych i wykazami koncesji na poszukiwanie i wydobywanie kopalin, a także wieloma innymi ewidencjami.

Rejestry prowadzone przez samorządy różnych szczebli trafią do jednej funkcjonalnej bazy. Wartość przedsięwzięcia to 15,4 miliona złotych. W kwietniu, kiedy zakończy się jego budowa, w sieci znajdą się 142 urzędy administracji publicznej.

Trwają też prace wdrożeniowe w ramach obszaru dotyczącego e-administracji.

Ta część projektu obejmuje budowę Wojewódzkiej Platformy Wymiany Informacji (e-Urząd) i portalu regionalnego do błyskawicznej komunikacji między urzędami a mieszkańcami, wdrożenie oprogramowania do elektronicznego obiegu dokumentów, uruchomienie elektronicznych skrzynek podawczych a także utworzenie regionalnego biuletynu informacji publicznej oraz centrum certyfikacji i autoryzacji. Realizacja przedsięwzięcia potrwa do końca października.

Wartość zamówienia to 7,2 miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Odpytak, 2016-11-04 15:05:45

    Do pytak: Jak to możliwe aby wprowadzając nowy system zmniejszyło się zatrudnienie? Może tylko wzrosnąć.
  • pytak, 2016-08-03 08:47:55

    Bardzo ciekawi mnie o ile osób zmniejszy się zatrudnienie na etatach biurokratów!