PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacyjna inwestycja w Małopolskiem

  • Przegląd prasy/ Puls Biznesu    5 marca 2010 - 06:47
Innowacyjna inwestycja w Małopolskiem

Samorząd województwa małopolskiego - wraz z uczelniami oraz prywatnym inwestorem - zbudują sieć szerokopasmową. To pierwsza taka inwestycja w Polsce realizowana w modelu PPP.
Pierwszy krok w budowie sieci szerokopasmowej w partnerstwie prywatno-publicznym został uczyniony. "Pierwszym partnerami samorządu będą Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza. Jak informują władze województwa, w ciągu miesiąca ma zostać podpisany list intencyjny w sprawie zawiązania partnerstwa publicznego przy realizacji tego przedsięwzięcia", informuje "Puls Biznesu".

Planowana inwestycja zapewni dostęp do szerokopasmowego Internetu "niemal wszystkim mieszkańcom regionu i wszystkim instytucjom”, podaje  komunikat.

- Jesteśmy wyjątkowym regionem, który decyduje się na Partnerstwo Publiczno - Prywatne. To ważne dla Małopolski przedsięwzięcie. Cieszymy się z poparcia uczelni. Była to pierwsza taka inwestycja w Polsce realizowana w modelu PPP – komentuje marszałek Marek Nawara, cytuje wypowiedź marszałka gazeta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.