PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacyjny portal mapowy gminy Grybów

  • GK    2 września 2013 - 12:57
Innowacyjny portal mapowy gminy Grybów

Wszyscy turyści oraz mieszkańcy gminy Grybów mogą przeglądać zasoby jej portalu mapowego.
Portal dostępny jest pod adresem http://portal.gminagrybow.pl. Można również korzystać z niego, klikając na baner na stronie urzędu gminy.

Czytaj też: Portal mapowy dostępny dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej

Portal GEOplTURYSTA zawiera dane przestrzenne gminy. Jest przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców mieszkańców, turystów i inwestorów. Pozwala on w samodzielny sposób uzyskać ważne dane przestrzenne. Służy pracownikom samorządowym gromadzić wszystkie dane w jednym miejscu.

Serwis zawiera tematyczne warstwy - Ortofotomapa, działki ewidencyjne, drogi, budynki czy numeracja adresowa i MPZP. Wyszukiwarka pomoże znaleźć numer działki oraz ustali, w którym miejscu jest adres „Wyskitna 487".

Szybki dostęp do informacji

Dzięki systemowi mieszkańcy mają stały dostęp do informacji. Dowiedzą się o przeprowadzanych w gminie inwestycjach - remoncie dróg i chodników, budowie kanalizacji i objazdach.

Mogą też szybko sprawdzić rozkład jazdy autobusów oraz godziny urzędowania placówek gminnych lub pocztowych. Istnieje możliwość zamieszczenia zdjęć z aktualnych prac modernizacyjnych oraz projektów zmian.

Portal będzie służył gminie w prezentowaniu walorów turystycznych i kulturowych gminy, w tym bogatej bazy multimedialnej (zdjęcia) oraz filmów promocyjnych wykonanych z przelotu bezzałogowego samolotu. Dane na portalu będą stale aktualizowane.

Inwestorzy dzięki portalowi mapowemu dowiedzą się, jakie obszary przeznaczone są pod inwestycje. Czy dany teren jest uzbrojony lub przeznaczony pod budowę?

Dzięki udostępnionym w portalu mapowym informacjom z zakresu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego mieszkańcy w prosty sposób mają możliwość sprawdzenie, jakie jest przeznaczenie w planie dla wybranej działki.

Proste w obsłudze narzędzia

Poza standardowymi narzędziami nawigacyjnymi, takimi jak przybliżanie i oddalanie, portal wyposażony jest w wyszukiwarkę miejscowości, działek ewidencyjnych i adresów. Ma funkcję identyfikacji obiektów, włączania i wyłączania kilkunastu warstw tematycznych.

Możliwe jest również zmierzenie odległości między interesującymi nas punktami, obliczenie powierzchni (np. działki budowlanej) i wydrukowanie zaznaczonego obszaru.

Gmina Grybów uzyskała pomoc finansową z programu "Rozwój obszarów wiejskich".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.