PARTNER PORTALU
  • BGK

Inowrocław: rozkład jazdy w komórce

  • lk    25 stycznia 2011 - 11:35
Inowrocław: rozkład jazdy w komórce

Od poniedziałku każdy posiadacz telefonu komórkowego, posiadający dostęp do Internetu, może sprawdzić w nim rozkład jazdy wybranego autobusu komunikacji miejskiej w Inowrocławiu.
Pomocnym w uaktywnieniu tej opcji jest baner 'Rozkład jazdy w komórce" zamieszczony na stronie miejskiego przewoźnika - www.mpk.inowroclaw.pl. Inowrocław dołączył tym samym do grona ponad 100 tzw. mobilnych miast Polski, które wprowadziły już nowoczesne rozwiązanie sprawdzania rozkładu jazdy poprzez telefon komórkowy. Sprawdzanie rozkładu odbywa się poprzez portal internetowy www.mobiinfo.pl.

Nowością techniczno-informatyczną jest też specjalna graficzna mapa z rozkładem jazdy na stronie internetowej MPK. - Po naciśnięciu przycisku otwiera się mapa linii MPK Inowrocław, gdzie po wybraniu żądanego przystanku na mapie w nowym oknie otwiera się nam rozkład jazdy. Nr 1 lub 2 określono położenie danego przystanku na mapie. Interesujący nas przystanek można odszukać wybierając nazwę przystanku z listy po lewej stronie. Wówczas na mapie pokaże się pulsujący czerwony wskaźnik określający położenie przystanku. Po otwarciu nowego okna mamy do wyboru rozkłady jazdy wszystkich linii odjeżdżających z tego przystanku. Najbliższy odjazd jest pokazany w kolorze czerwonym – wyjaśnia Prezes MPK Mariusz Kuszel.

Innym sposobem korzystania z rozkładu jazdy jest wybór rozkładu bez mapy. Wówczas otwiera się nowe okno, gdzie można dokonać wyboru według nazwy przystanku lub numeru linii. Jak informuje MPK, najprościej wyszukać rozkład według wyboru linii - listy linii i kierunku jazdy.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2010 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomiło usługę umożliwiającą nabywanie biletów autobusowych za pomocą telefonu komórkowego w systemie moBILET.

Czytaj też:

Rejestracja przez internet

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.