PARTNER PORTALU
 • BGK

"Inteligentny Koszalin" dofinansowany przez UE

 • lk    27 grudnia 2010 - 13:57
"Inteligentny Koszalin" dofinansowany przez UE

W czwartek (23 grudnia) wicemarszałek zachodniopomorski Andrzej Jakubowski podpisał umowę o dofinansowanie budowy sieci teleinformatycznej i systemu monitoringu wizyjnego w Koszalinie.
Inwestycja realizowana jest przez samorząd Koszalina. Jej orientacyjny koszt całkowity wynosi 20 mln złotych, a dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 wyniosło 12,2 mln złotych. Realizacja inwestycji rozpoczęła się lutym 2007 r., a jej zakończenie planowane jest na grudzień 2013 roku - poinformował zachodniopomorski urząd marszałkowski.

Projekt zakłada stworzenie miejskiej sieci szerokopasmowej i przyłączenie obiektów na terenie gminy m. in. szkół, przedszkoli, spółek miejskich i komunalnych, bibliotek itd., a także budowę publicznych punktów dostępu do Internetu typu hotspot i PIAP, które zapewnią powszechny szerokopasmowy i bezpieczny dostęp do sieci dla mieszkańców.

Dodatkowo powstanie monitoring wizyjny na terenie miasta, by zwiększyć jego bezpieczeństwo oraz podjęte zostaną działania umożliwiające wprowadzenie i upowszechnienie świadczenia usług drogą elektroniczną w celu ułatwienia mieszkańcom i firmom prowadzenia spraw urzędowych.

W ramach inwestycji zaplanowano rozbudowę już istniejącej infrastruktury teleinformatycznej, szczególnie na obszarach o niższym stopniu jej nasycenia. Powyższa inwestycja przyczynić się ma do zwiększenia zainteresowania inwestorów i poprawy konkurencyjności lokalnego rynku.

Czytaj też:

Gorzów w komórce

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Olo, 2010-12-27 22:25:52

  Koszalinowi musi się udać!
 • Łupek, 2010-12-27 16:41:06

  No to ok.Taka sieć zawsze sie przyda.Musimy iść z postępem.Oby sie to udało
 • Statek, 2010-12-27 16:21:05

  jeszcze nie wiadomo, czy na pewno beda środki.