Internet: Czy światłowowy dotrą do wszystkich Polaków?

  • Newsrmtv.tv/AT
  • 10-03-2017
  • drukuj
• Aż 64 proc. z nas nie ma podłączonego światłowodu w miejscu zamieszkania.
• Co ciekawe niezależnie od wielkości miejscowości, te wyniki są bardzo podobne – pokazał raport Multimedialnej Agencji Informacyjnej Newsrm.tv "Polacy i wideo w sieci".
Internet: Czy światłowowy dotrą do wszystkich Polaków?
Największą korzyścią z posiadania podłączonego światłowodu jest znacznie szybszy transfer, niż obecnie posiadany (fot.pixabay.com)

- Wyniki, które otrzymaliśmy wskazują, że w kwestii podłączenia do światłowodu ma znaczenie status materialny. Badani zarabiający poniżej tysiąca złotych netto i posiadający światłowód stanowią 33 proc., natomiast zarabiający powyżej pięciu tysięcy złotych netto i posiadających światłowód jest już 57 proc. – mówi Patrycja Paradowska z Newsrm.tv.

Badanie pokazuje również, że wśród Polaków rośnie świadomość dotycząca połączenia światłowodowego. Respondenci wskazują, że największą korzyścią z posiadania podłączonego światłowodu jest znacznie szybszy transfer, niż obecnie posiadany (53 proc. ankietowanych). Następnie badani wskazali brak barier mogących spowolnić Internet tj. pogoda, warunki atmosferyczne (35 proc. ankietowanych) a także obsługa wielu urządzeń w tym samym czasie (35 proc. ankietowanych). Jedynie 17 proc. respondentów nie widzi żadnych korzyści z posiadania światłowodu.

Czytaj też: Cyfryzacja: Polska w ogonie Unii Europejskiej

Firmy telekomunikacyjne w niedalekiej przyszłości mogą zmienić wyniki Raportu „Polacy i wideo w sieci”. W Polsce trwa proces inwestycyjny na szeroką skalę , który ma zwiększyć dostępność światłowodu. Według Orange Polska jeszcze nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę, że jest to technologia przyszłości. Technologia, która spowoduję, że to co chcemy wrzucić do Internetu i to co chcemy ściągnąć powinno być tu i teraz.

– To jest istotne, ponieważ w dniu dzisiejszym część klientów uznaje prędkość Internetu, którą ma za wystarczającą. Pokazuję to również raport „Polacy i wideo w sieci”. Patrząc na rozwój internetu rzeczy, rynek gier video itp. szybszy transfer stanie się koniecznością – mówi Leszek Gajewski, dyrektor komercyjny Orange Polska.

- Wsłuchujemy się w głos klientów, na naszej stronie Internetowej można zostawić informację, że jest się zainteresowanym usługą światłowodową, my kontaktujemy się z tą osobą i sprawdzamy jaki jest realny popyt, który być może pozwoli nam inwestycję zrealizować. Jeżeli popyt jest niewielki to staramy się określić czas, w którym pojawimy się pod tym konkretnym adresem ze światłowodem – dodaje Leszek Gajewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mam nadzieję, że tak będzie, światłowody to bardzo praktyczne i dobre rozwiązanie. Mam światłowody od Intersell i teraz w życiu nie zrezygnowałbym ze światłowodów

Michał, 2017-04-04 13:31:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE