PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet dla najbiedniejszych w kujawsko-pomorskim

  • AW    14 sierpnia 2013 - 15:24
Internet dla najbiedniejszych w kujawsko-pomorskim

Do dwóch tysięcy niezamożnych gospodarstw domowych w 136 gminach województwa kujawsko-pomorskiego trafią komputery i bezpłatne łącza internetowe w ramach programu wsparcia realizowanego przez administrację marszałkowską.
Jak chwali się urząd marszałkowski, to jedyne tego typu przedsięwzięcie w kraju. Realizuje je wspólnie z samorządami gmin, Polskim Związkiem Niewidomych i Caritas Polska. Środki pochodzą z puli Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a także budżetu samorządu województwa i  budżetów 25 gmin, które przystąpiły do projektu na zasadzie deklaracji.

Pozostałe gminy zostały dołączone w ramach Funduszu Wsparcia (pomoc dla najsłabszych finansowo samorządów lokalnych) i w związku z rekomendacją Caritasu.

Oprócz niezamożnych rodzin beneficjentami są osoby niepełnosprawne, w tym niewidome i słabowidzące. Koszt to 26 milionów złotych

- Założeniem projektu jest otwarcie dostępu do świata internetu oraz związanych z tym szans i udogodnień ludziom, którzy nie byliby w stanie uczynić tego o własnych siłach. Kupujemy sprzęt wysokiej jakości, chodzi nie tylko o komputery i dostęp do sieci, ale też specjalistyczne urządzenia peryferyjne z myślą niepełnosprawnych. Co ważne, uczestnikom programu będziemy finansować internet przez siedem kolejnych lat. Cieszę się, że po poślizgu, związanym między innymi z przeciągającą się procedurą przetargową, możemy wreszcie z tym ruszyć – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

Wszyscy beneficjenci otrzymają w najbliższym czasie zaproszenia do udziału w bezpłatnych szkoleniach, a w ich domach pojawią się technicy montujący i konfigurujący sprzęt. Na przeprowadzenie tej operacji wyłoniona w przetargu firma ma sto dni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.