PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet dla niepełnosprawnych i niezamożnych

  • PAP    15 października 2010 - 20:08
Internet dla niepełnosprawnych i niezamożnych

Gmina Kędzierzyn-Koźle zapewni dostęp do internetu dwustu gospodarstwom, które są zagrożone tzw. wykluczeniem cyfrowym. Dotowany internet trafi do rodzin w trudnej sytuacji materialnej i niepełnosprawnych.
Gmina uczestniczy w projekcie, który ma umożliwić dostęp do internetu gospodarstwom domowym, zagrożonym wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Innym celem projektu jest dostosowanie gospodarstw do standardów społeczeństwa informacyjnego XXI wieku. 

"Dzięki programowi te osoby uzyskają szansę informatycznej integracji ze społeczeństwem. Chodzi m.in. o komputery ze specjalistycznym, bardzo kosztownym oprogramowaniem umożliwiającym korzystanie z sieci osobom niewidomym lub niedowidzącym" - powiedział Andrzej Kopacki, rzecznik prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Koszt całego projektu to ponad 2 mln zł, 85 proc. tej sumy to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Rekrutacji uczestników projektu dokona specjalna komisja. Nabór kandydatów odbędzie się na początku przyszłego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.