Internet dla niepełnosprawnych i niezamożnych

Gmina Kędzierzyn-Koźle zapewni dostęp do internetu dwustu gospodarstwom, które są zagrożone tzw. wykluczeniem cyfrowym. Dotowany internet trafi do rodzin w trudnej sytuacji materialnej i niepełnosprawnych.
Internet dla niepełnosprawnych i niezamożnych
Gmina uczestniczy w projekcie, który ma umożliwić dostęp do internetu gospodarstwom domowym, zagrożonym wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Innym celem projektu jest dostosowanie gospodarstw do standardów społeczeństwa informacyjnego XXI wieku. 

"Dzięki programowi te osoby uzyskają szansę informatycznej integracji ze społeczeństwem. Chodzi m.in. o komputery ze specjalistycznym, bardzo kosztownym oprogramowaniem umożliwiającym korzystanie z sieci osobom niewidomym lub niedowidzącym" - powiedział Andrzej Kopacki, rzecznik prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Koszt całego projektu to ponad 2 mln zł, 85 proc. tej sumy to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Rekrutacji uczestników projektu dokona specjalna komisja. Nabór kandydatów odbędzie się na początku przyszłego roku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE