PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet szerokopasmowy w Łódzkiem

  • KB    15 kwietnia 2010 - 08:51
Internet szerokopasmowy w Łódzkiem

Pięć łódzkich gmin uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.
W środę (14. kwietnia), podczas targów Intertelecom Witold Stępień, wicemarszałek województwa łódzkiego podpisał umowę z inżynierem projektu pilotażowego Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej.

Dzięki temu pięć gmin z województwa łódzkiego w połowie przyszłego roku ma uzyskać dostęp do sieci szerokopasmowego internetu. Instalacje powstaną w gminach Dalików, Łęczyca, Zgierz, Parzęczew i Wartkowice. Na ich terenie mieszka ok. 35 tys. osób. Zakończenie realizacji projektu, który kosztować będzie 2,5 mln zł, planowane jest na połowę tego roku.

Najpierw szerokopasmowy internet dostępny będzie za pomocą sygnału radiowego. Później łącze radiowe zostanie zastąpione szybszym łączem światłowodowym. Projekt sprawdzi funkcjonowanie systemu, który w przyszłości działać ma w całym województwie łódzkim.

To pierwszy etap budowy przez samorząd województwa Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. Składać się ona będzie z punktów dystrybucyjnych sieci internetowej w poszczególnych gminach oraz łącz światłowodowych. W przyszłym roku ma zostać wykonane studium wykonalności ŁRST. Zakończenie budowy sieci
w całym województwie planowane na 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.