PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet w każdej szkole

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    17 września 2010 - 07:30
Internet w każdej szkole

Telekomunikacja Polska dostarczy łącze internetowe do każdej szkoły publicznej i biblioteki, która nie może korzystać z dostępu do sieci. To wynik porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.
Porozumienie podpisano w październiku zeszłego roku. Było ono najważniejszym wydarzeniem na rynku telekomunikacyjnym od 1989 r. W dokumencie regulator rynku postanowił nie dzielić operatora na część hurtową i detaliczną, w zamian TP podjęła zobowiązanie, że w trzy lata wybuduje lub zmodernizuje infrastrukturę zapewniającą przyłączenie co najmniej 1,2 mln nowych łączy, w tym 1 mln łączy o szybkości co najmniej 6 Mb/s.

UKE postanowiło objąć programem inwestycyjnym wszystkie publiczne szkoły i biblioteki, które nie mają dostępu do szerokopasmowego Internetu. Jak poinformował Urząd, TP przystała na to. Telekomunikacja Polska powiadomiła też regulatora, że sprawdza skalę problemu i rozmawia z dyrektorami szkół. Akcją ma zostać objętych ponad 5,5 tys. szkół i bibliotek – na razie rozmawiano z 3,2 tys. podmiotów – pisze Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.