PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet w każdym gimnazjum

  • JL    7 lipca 2010 - 10:38
Internet w każdym gimnazjum

Zarząd Małopolski zamierza przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu i przystąpi do realizacji projektu zapewniającego uczniom gimnazjów powszechny dostęp do Internetu.
Projekt będzie realizowany w ramach programu „Innowacyjna gospodarka”. Pochłonie ponad 100 mln zł. Ma ograniczyć wykluczenie cyfrowe spowodowane trudną sytuacją materialną rodzin lub niepełnosprawnością. Przedsięwzięcie zapewni uczniom dostęp do Internetu zarówno w domach, jak i w szkołach. Umożliwi korzystanie z interaktywnych rozbudowanych kursów cyfrowych pozwalających rozwijać wybrane umiejętności.

Sprzęt w ramach projektu otrzymają także nauczyciele, uzyskując dzięki temu dostęp do użytecznych narzędzi pozwalających zaoszczędzić czas wykonywania czynności administracyjnych i przeznaczyć go na nauczanie oraz na pomoc podopiecznym.

Projekt składa się z działań głównych, polegających na wyposażeniu w sprzęt komputerowy minimum 30 gospodarstw domowych i zapewnienie im dostępu do Internetu, oraz z działań koordynacyjnych, polegających na wyposażeniu szkół w sprzęt komputerowy i dostęp do Internetu.

Urząd marszałkowskiego zamierza zaprosić do udziału w projekcie jednostki samorządu terytorialnego z Małopolski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.