PARTNER PORTALU
  • BGK

Internet, WiFi: Gdańsk ma już setkę hot spotów

  • pt    16 stycznia 2015 - 08:49
Internet, WiFi: Gdańsk ma już setkę hot spotów
fot.ptwp

Na terenie Gdańska jest już 100 hot spotów, czyli miejsc z bezpłatnym, bezprzewodowym dostępem do Internetu.
Z końcem 2014 roku sieć GdańskWiFi została rozbudowana o 28 nowych miejsc, które powstały z uwzględnieniem rekomendacji zgłoszonych przez rady dzielnic oraz mieszkańców w budżecie obywatelskim 2014 r.

Czytaj też: Przewrót po rewolucji

W miejscach gdzie zlokalizowano hot-spoty osoba posiadająca urządzenie z bezprzewodową siecią WiFi może łącząc się z Internetem, korzystać z serwisów informacyjnych i kilkuset e-usług administracji samorządowej Gdańska. Pełny koszt połączenia z Internetem opłacany jest z budżetu miasta Gdańska.

Istniejąca od 2011 roku sieć GdańskWiFi została rozbudowana o lokalizacje rekomendowane przez rady dzielnic oraz mieszkańców w budżecie obywatelskim 2014 r.

Z projektów Budżetu Obywatelskiego wybrano do instalacji infrastruktury 7 lokalizacji – przy zbiornikach retencyjnych przy ul. Wilanowskiej, Morenowe Wzgórze, skwer przy ul. Żeromskiego, Active Park Przymorze, Skatepark Osowa, Park Nad Jaśkowym Potokiem i schody na wzgórze Pachołek.

Wszystkie hot-spoty są oznaczone jednolitymi tablicami informacyjnymi.

Użytkownicy GdańskWiFi mogą uzyskać bezpłatne wsparcie techniczne pod numerem telefonu 801 000 250 w zakresie zagadnień technicznych związanych z korzystaniem z GdańskWiFi. Konsultanci udzielają wsparcia także w języku angielskim.

Korzystanie z miejskiego Internetu wymaga zaakceptowania regulaminu korzystania z miejskiej bezprzewodowej sieci GdańskWiFi.

We wszystkich miejscach w sieci GdańskWiFi obowiązują ograniczenia nałożone przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czyli czas trwania każdego pojedynczego połączenia nie może być dłuższy niż 60 minut.

Po tym czasie następuje rozłączenie i konieczne jest ponowne logowanie na stronie startowej. Prędkość pobierania i wysyłania danych jest ograniczona do 0,5 Mb/s.

Strona informacyjna zawierająca interaktywną mapę wszystkich lokalizacji hot-spotów dostępna jest pod adresem www.gdanskwifi.pl.

O dużej popularności gdańskich hot-spotów świadczy liczba odsłon strony startowej, która w okresie 3 lat była wyświetlana ponad 3,7 mln razy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.