PARTNER PORTALU
  • BGK

Internetowa wędka 2 czyli pomoc dla e-wykluczonych

  • pt    23 października 2013 - 14:11
Internetowa wędka 2 czyli pomoc dla e-wykluczonych

Jeszcze przez tydzień trwa nabór wniosków w drugiej edycji programu pomocowego samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, dzięki któremu komputery i bezpłatne łącza internetowe trafiają do niezamożnych gospodarstw.
- To kontynuacja naszych działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych, jakie daje sieć, trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie - podkreśla marszałek Piotr Całbecki. - Tym programem de facto wyręczamy gminy w ich statutowych obowiązkach. Zdecydowaliśmy się na to, bo samorządowi województwa łatwiej pozyskać środki na tak duże przedsięwzięcie.

Tym razem pomoc trafi do 3 tysięcy gospodarstw domowych.

Wsparcie kierujemy tam, gdzie jest oni najbardziej potrzebne. Chcemy, żeby otrzymali je przede wszystkim uczniowie pobierający stypendia socjalne i osoby niepełnosprawne, dla których komputer z internetem jest oknem na świat.

Wnioski można składać do 31 paźdzernika w miejskich, gminnych i miejsko-gminnych ośrodkach pomocy społecznej, właściwych dla miejsca zamieszkania potencjalnych beneficjentów, w całym województwie. Szczegóły, dane kontaktowe do uzyskania informacji i druki do pobrania na stronie internetowej www.wejdzwsiec.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.