Internetyzacja bibliotek jeszcze przez trzy lata

Porozumienie przedłużające program internetyzacji bibliotek publicznych zostało w poniedziałek przedłużone na kolejne trzy lata. Dzięki niemu, użytkownicy ponad 3,5 tys. bibliotek w całej Polsce będą mogli nadal korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci.
Internetyzacja bibliotek jeszcze przez trzy lata
Podpisane w poniedziałek porozumienie przedłuża o kolejne trzy lata program internetyzacji bibliotek publicznych rozpoczęty w 2009 roku.

Zgodnie z nim firma Orange Polska (wtedy pod nazwą grupa TP) zadeklarowała bezpłatne podłączenie do internetu wszystkich chętnych gminnych bibliotek publicznych. Według danych Orange, do tej pory do programu przystąpiło ponad 3,5 tys. placówek.

Czytaj też: Czas na wnioski o rządową kasę na biblioteki

"Podpisane trzy lata temu Porozumienie na rzecz internetyzacji polskich bibliotek publicznych to wynik naprawdę wyjątkowej koalicji - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. - Po raz pierwszy we wsparcie bibliotek zaangażował się nie tylko rząd, nie tylko samorząd czy organizacje pozarządowe, ale również wielki i liczący się na rynku partner biznesowy. Dziś widać rezultaty pracy każdej ze stron".

"Powszechny dostęp do internetu, rozwój e-usług, rozbudowa infrastruktury szerokopasmowej stanowią bardzo istotne elementy podnoszenia efektywności polskiej gospodarki, zwiększania jej innowacyjności i konkurencyjności oraz równomiernego rozwoju poszczególnych regionów Polski" - powiedział minister cyfryzacji i administracji Michał Boni.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE