PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje w gminne hotspoty pójdą na marne?

  • AT    13 marca 2014 - 08:13
Inwestycje w gminne hotspoty pójdą na marne?

Samorządowcy wydali miliony na publiczne hotspoty. Teraz skarżą się, że ograniczenia nakładane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej podważają sens tych inwestycji.
UKE ograniczył prędkość publicznych punktów dostępu do sieci. Restrykcje dotyczyły darmowego internetu, który czasem docierał do domów i mieszkań, i były uzasadniane interesem firm telekomunikacyjnych. Gminy i powiaty zaczynają jednak odczuwać negatywne skutki zmiany polityki UKE w sprawie darmowych hotspotów. Samorządowcy skarżą się, że nowe zasady sprawiają, iż ich inwestycje poszły na marne - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Samorząd powiatu łęczyńskiego w województwie lubelskim dwa lata czekał na decyzję UKE w sprawie 110 darmowych hotspotów. Gdy nadeszła, okazało się, że prędkość WiFi w niektórych miejscach nie może przekraczać 256 kb/s - informuje "DGP". - Podobny problem ma Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Maz., w którym działa 12 punktów www.

Jednak jak tłumaczy w "DGP" UKE, że jak dotąd żaden z samorządów pretensji nie zgłaszał. Wręcz przeciwnie, w ramach konsultacji gminy prosiły raczej o zaostrzenie kryteriów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.