PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje w rękach mieszkańców Przemyśla

  • PAP    19 listopada 2013 - 17:45
Inwestycje w rękach mieszkańców Przemyśla

Do 2 grudnia br. mieszkańcy Przemyśla (Podkarpackie) mogą głosować na inwestycje, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają 18 projektów - m.in. budowę parku i placów zabaw.
Samorząd Przemyśla po raz pierwszy zdecydował się na wydzielenie w przyszłorocznym budżecie 1 mln zł, który zostanie przeznaczony na inwestycje wskazane przez mieszkańców. W pierwszym etapie mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje - w sumie wpłynęło ich 47. Po weryfikacji przez odpowiednie wydziały urzędu miasta m.in. pod kątem rzeczywistego kosztu realizacji, wybrano 18 inwestycji.

Jak powiedział PAP we wtorek rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla Witold Wołczyk, ostateczną listę inwestycji, które zostaną zrealizowane, wskażą w głosowaniu sami mieszkańcy.

Głos można oddać na specjalnie przygotowanym formularzu dostępnym w urzędzie miasta oraz na stronie internetowej Przemyśla. Głosować można m.in. korespondencyjnie oraz przesyłając zeskanowany formularz na adres mailowy.

Wśród inwestycji, na które można głosować, są m.in.: nowe ławki na przemyskim Rynku, montaż monitoringu na osiedlu salezjańskim, renowacja Pomnika Orląt Przemyskich oraz budowa placu zabaw na osiedlu Rogozińskiego.

Kolejną propozycją jest budowa pomnika Twierdzy Przemyśl, który mógłby stanąć w centrum miasta. Pomnik miałby formę makiety i w oryginalny sposób odzwierciedlałby wygląd fortów otaczających Przemyśl wraz z samym miastem.

Jeden z projektów zakłada również budowę wielopokoleniowego parku wypoczynku, sportu i rekreacji. W ramach tej inwestycji powstałyby plac zabaw, skatepark dla młodzieży, siłownia na świeżym powietrzu oraz miejsce na ognisko-grill.

Lista zwycięskich projektów ogłoszona zostanie 5 grudnia na stronie internetowej Przemyśla.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.