PARTNER PORTALU
  • BGK

Jabłonna w sieci

  • JL    8 września 2010 - 11:46
Jabłonna w sieci

Urząd Gminy Jabłonna wdroży platformy e-usług, elektronicznego obiegu dokumentów, aplikacji e-Podatki oraz oprogramowania Ewidencji Działalności Gospodarczej z opcją wyszukiwarki online.
Z większości tych usług mieszkańcy Jabłonny mogą już korzystać. Do czerwca przyszłego roku w urzędzie pojawi się jeszcze stanowisko ułatwiające korzystanie z e-usług osobom niepełnosprawnym. Zostanie wyposażone w komputer z dotykowym monitorem, odwróconą i powiększoną mysz dla osób niepełnosprawnych, klawiaturę z nakładką zapobiegającą wciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie, a także nowej generacji mysz z detektorem wyczuwającym ruch.

Dzięki wdrożeniu systemu e-Urząd mieszkańcy gminy większość spraw urzędowych mogą załatwić przez Internet, a także śledzić tok ich załatwiania. Na stronie dostępne są także kiosk z pracą, w którym zarówno poszukujący pracy, jak i pracodawcy mogą zamieszczać ogłoszenia.

Dostępna będzie także aplikacja e-Konsultacje społeczne umożliwiająca mieszkańcom zapoznanie się z projektami najważniejszych przedsięwzięć podejmowanych przez samorząd i wypowiedź na ich temat. Dzięki opcji e-Giełda ofert kulturalno-społecznych swoje oferty będą mogli zamieszczać w Internecie organizatorzy różnego rodzaju imprez. Natomiast aplikacja e-Akty będzie zawierała zbiór kluczowych przepisów prawnych.

Dużym ułatwianiem dla podatników jest system e-Podatki. Pozwala on na dostęp do swojej informacji podatkowej przez Internet. Tą samą drogą można także zapłacić podatek, sprawdzić swoje zaległości, zarejestrować deklarację podatkową, a także jej korektę.

Projekt pochłonie blisko 261 tys. zł. Unia dołoży 208,8 tys. zł.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.