PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zredukować koszty za sieć?

  • AT    9 maja 2012 - 19:48
Jak zredukować koszty za sieć?

Komisja Europejska wszczęła publiczne konsultacje na temat redukcji kosztów lokowania infrastruktury szerokopasmowej. Potrwają one do 20 czerwca, a w ich ramach KE oczekuje odpowiedzi na pytania adresowane do władz centralnych i lokalnych.
KE szuka odpowiedzi na pytanie jak zmniejszyć koszty inżynierii lądowej, które stanowią 80 proc. wydatków przy budowie sieci.

Inicjatywa wpisuje się w cele europejskiej agendy cyfrowej, która zakłada zapewnienie wszystkim Europejczykom podstawowego szerokopasmowego dostępu do Internetu do 2013 r. oraz dostępu do szybkich sieci szerokopasmowych do roku 2020.

Konsultacje mają potrwać do 20 czerwca, w ich ramach KE oczekuje odpowiedzi na 23 pytania adresowane głównie do władz centralnych i lokalnych oraz przedsiębiorców.

Interesariusze są proszeni m.in. o wskazanie przeszkód, jakie napotykane są przy inwestowaniu w infrastrukturę szerokopasmową, przykłady środków poprawiających koordynację pomiędzy kompetentnymi władzami i upraszczających procedury.

Ponadto poruszone są kwestie koordynacji prac z zakresu inżynierii lądowej, sposobów poprawy wykorzystania istniejącej infrastruktury oraz dostępu do sieci NGA w budynkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.