Jaka powinna być skrzynka podawcza?

Do 31 grudnia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zbiera uwagi do propozycji Standardu Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP).
Jaka powinna być skrzynka podawcza?

Zgodnie z przygotowaną w MAC nowelizacją ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, którą 6 grudnia przyjął Sejm, elektroniczne skrzynki podawcze urzędów powinny działać wedle jednego standardu. Ustawa, której projekt trafił teraz do Senatu, zakłada, że za stworzenie standardu odpowiada minister właściwego do spraw informatyzacji, czyli szef MAC.

Dlatego MAC publikuje projekt standardu ESP– dostępny jest on w Portalu Interoperacyjności.

- Liczymy, że w dyskusji o projekcie wezmą udział przedstawiciele podmiotów zobowiązanych do przestrzegania standardu, jak i ci, którzy dostarczają gotowe rozwiązania techniczne dla administracji publicznej. Dzięki powszechnemu dostępowi do projektu i możliwość wyrażenia opinii o nim może powstać standard, który zapewni sprawną komunikację między administracją publiczną i obywatelami, jak i między organami administracji publicznej - informuje resort.

Swoje uwagi można zgłaszać tutaj - to narzędzie portalu ePUAP, które powstało po to, by ułatwiać tworzenie przyjaznych i „rozmawiających” ze sobą (czyli interoperacyjnych) systemów świadczących usługi dla obywateli. Żeby zabrać głos w dyskusji, trzeba się zalogować na ePUAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To nie tak...Nie każdy wie jak ma być...

Uśka B., 2013-12-12 21:56:42 odpowiedz

oj, jak powinno być to wszyscy wiemy, ale jak jest to widzimy i jesteśmy bezradni niestety...

keson, 2013-12-12 21:51:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE