PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaka powinna być skrzynka podawcza?

  • AT    12 grudnia 2013 - 19:46
Jaka powinna być skrzynka podawcza?

Do 31 grudnia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zbiera uwagi do propozycji Standardu Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP).
Zgodnie z przygotowaną w MAC nowelizacją ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, którą 6 grudnia przyjął Sejm, elektroniczne skrzynki podawcze urzędów powinny działać wedle jednego standardu. Ustawa, której projekt trafił teraz do Senatu, zakłada, że za stworzenie standardu odpowiada minister właściwego do spraw informatyzacji, czyli szef MAC.

Dlatego MAC publikuje projekt standardu ESP– dostępny jest on w Portalu Interoperacyjności.

- Liczymy, że w dyskusji o projekcie wezmą udział przedstawiciele podmiotów zobowiązanych do przestrzegania standardu, jak i ci, którzy dostarczają gotowe rozwiązania techniczne dla administracji publicznej. Dzięki powszechnemu dostępowi do projektu i możliwość wyrażenia opinii o nim może powstać standard, który zapewni sprawną komunikację między administracją publiczną i obywatelami, jak i między organami administracji publicznej - informuje resort.

Swoje uwagi można zgłaszać tutaj - to narzędzie portalu ePUAP, które powstało po to, by ułatwiać tworzenie przyjaznych i „rozmawiających” ze sobą (czyli interoperacyjnych) systemów świadczących usługi dla obywateli. Żeby zabrać głos w dyskusji, trzeba się zalogować na ePUAP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Uśka B., 2013-12-12 21:56:42

    To nie tak...Nie każdy wie jak ma być...
  • keson, 2013-12-12 21:51:07

    oj, jak powinno być to wszyscy wiemy, ale jak jest to widzimy i jesteśmy bezradni niestety...