PARTNER PORTALU
  • BGK

Już działa interaktywna mapa warszawskich inwestycji

  • PAP    17 lipca 2013 - 10:37
Już działa interaktywna mapa warszawskich inwestycji

Od wtorku na internetowej, interaktywnej mapie inwestycji można obejrzeć przedsięwzięcia zrealizowane w Warszawie w latach 2007-2012.
Można tu znaleźć np. most Skłodowskiej-Curie, węzły komunikacyjne Marsa i Łopuszańska, a także 13 parkingów „Parkuj i Jedź".

Mapa jest dostępna na stronie: www.zmieniamywarszawe.pl. Opis inwestycji na interaktywnej mapie zawiera jej nazwę, lokalizację, datę zakończenia oraz całkowity koszt realizacji. Każde z przedsięwzięć przyporządkowano do jednej z dziesięciu kategorii: drogi, komunikacja, zdrowie i pomoc publiczna, sport, kultura, przestrzeń miejska, edukacja, mieszkania komunalne, bezpieczeństwo oraz pozostałe; tu znalazły się takie inwestycje jak np. budowa toalety publicznej w dzielnicy Wilanów czy wodociągów na Mokotowie.

„Mapa była tworzona od lutego tego roku" - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej, która odbyła się na budowanej stacji II linii metra - Stadion.

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że niedługo także II linia metra znajdzie się na mapie.

„W przyszłym roku tymi tunelami pojadą pociągi drugiej linii metra" - zaznaczyła.

Powiedziała, że od 2006 roku władze Warszawy wydały na realizację przedsięwzięć 25 mld złotych, w tym 8,5 mld złotych pochodziło z dofinansowania Unii Europejskiej. Dodała, że co roku miasto przeznacza na inwestycje ponad 2 mld złotych.

Oprócz przeglądania inwestycji portal umożliwia zgłoszenie miejsc, które w ostatnich latach zyskały nowe oblicze, np. plac zabaw. Zgłosić można również większe przedsięwzięcia, takie jak inwestycje deweloperskie lub szkół wyższych. Dostępny w tym celu formularz może wypełnić każdy internauta, musi jednak podać swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.