PARTNER PORTALU
  • BGK

Karta ubezpieczenia przez ePUAP

  • GK    10 stycznia 2013 - 11:30
Karta ubezpieczenia przez ePUAP

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ wprowadził udogodnienie dla osób starających się o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu m.in. w krajach UE.




Wniosek o wydanie karty EKUZ będzie można złożyć przez ePUAP. Dodatkowo, posiadacze profilu zaufanego będą mogli złożyć wniosek z bezpośrednią dostawą karty EKUZ pocztą, na wskazany przez siebie adres.

Wniosek o wydanie karty EKUZ można złożyć m.in. przez ePUAP (usługa Wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) lub za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Więcej informacji jest dostępne na stronach http://www.nfz-warszawa.pl/index/blizej-pacjenta

Dzięki profilowi zaufanemu obywatele mogą załatwiać sprawy administracyjne bez osobistego stawiennictwa w urzędzie, wystarczy komputer z dostępem do internetu. Profil zaufany wykorzystują także różne instytucje w swoich systemach np. Ministerstwo Gospodarki w portalu CEIDG oraz ZUS w portalu PUE.

Każdy zainteresowany uzyskaniem profilu zaufanego - musi zarejestrować się na ePUAP (założyć swoje konto) a następnie wysłać wniosek o profil zaufany. Profil można potwierdzić w ponad 750 urzędach na terenie całego kraju.

Trzy kroki do uzyskania profilu zaufanego: założyć konto na www.epuap.gov.pl, złożyć wniosek o profil zaufany, potwierdzić dane w dowolnym punkcie potwierdzającym (lista punktów potwierdzających profil zaufany jest dostępna na www.epuap.gov.pl > Profil zaufany > Lista punktów potwierdzających lub tutaj).

Więcej informacji o profilu zaufanym dostępne jest na stronie www.ePUAP.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (2)

  • audyt gminy, 2016-05-27 19:14:53

    Do andmoz: Niebawem nie będzie to potrzebne jak zlikwidują NFZ i problem niedziałania zostaje automatycznie rozwiązany.
  • andmoz, 2016-05-27 16:02:51

    Nic nie działa. Cały ten program to mistyfikacja