Kasa na informatyzację dla łódzkiej policji i straży pożarnej

Ponad 11,5 mln zł kosztować będzie realizacja dziewięciu projektów z zakresu e-usług publicznych zakwalifikowanych przez władze województwa łódzkiego do dofinansowania ze środków unijnych. Wsparcie na zakup sprzętu komputerowego otrzyma m.in. policja i straż pożarna.
Kasa na informatyzację dla łódzkiej policji i straży pożarnej

W sumie projekty otrzymają prawie 9,5 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. We wtorek marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień podpisał trzy umowy na dofinansowanie projektów realizowanych przez straż pożarną, policję i Urząd Wojewódzki w Łodzi.

Czytaj też: Dobry program informatyzacji to podstawa

Projekt budowy systemu e-administracji w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim polegać ma na wdrożeniu zintegrowanego z platformą ePUAP systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD). Będzie on częścią projektu administracji rządowej obejmującego urzędy wojewódzkie oraz administrację zespoloną, a z efektów jego wdrożenia mają także korzystać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w województwie i interesanci urzędu.

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt komputerowy, serwery i oprogramowanie. Założeniem EZD jest przejście z przetwarzania dokumentów w postaci papierowej do postaci cyfrowej, a wpływające do urzędu dokumenty na wstępie będą znakowane kodem kreskowym wygenerowanym z systemu.

"Każda sprawa, która przychodzi do Urzędu Wojewódzkiego będzie zarejestrowana, będzie możliwość jej monitorowania, śledzenia, nie będzie spraw zapomnianych i długich terminów" - uważa wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. W jej ocenie sprawniej będzie przebiegało załatwianie spraw w strukturach urzędu.

"Obecnie jesteśmy w trakcie szkolenia. System powinien zacząć funkcjonować w pełni w marcu 2015 roku, modułowo będzie on wdrażany od przyszłego roku" - zaznaczyła Chełmińska. Przypomniała, że z systemu korzysta już UW w Białymstoku.

Całkowita wartość projektu to ponad 3,5 mln zł, z czego niespełna 3 mln pochodzić będą ze środków unijnych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE