PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiepskie strony internetowe urzędów

  • Przegląd prasy/PAP/Parkiet    19 maja 2011 - 06:40
Kiepskie strony internetowe urzędów

Autorzy strony internetowej Ministerstwa Finansów raczej zniechęcają niż przyciągają inwestorów do naszego kraju.
Dla kogoś z innego państwa witryna w internecie jest często pierwszą i najważniejszą informacją – czytamy w komentarzu „Parkietu”.

Jej zawartość powinna od razu zaspokoić jego ciekawość, a jednocześnie zachęcić do dalszych działań. Tymczasem dane na stronie resortu finansów nie są należycie uporządkowane.

Dostęp do wielu ważnych wiadomości jest utrudniony. To raczej zniechęca odwiedzających ten adres w inetrnecie, aby bliżej poznać możliwości ulokowania środków finansowych w Polsce.

Jeszcze gorzej jest z wersją angielską, która przecież powinna być naszą wizytówką dla obcokrajowców. Tymczasem w tym języku serwis jest jeszcze uboższy.

Podobnie ma się sytuacja z witryną Głównego Urzędu Statystycznego, która nie dość, że jest nieprzyjazna gościom, to jeszcze podaje ważne dane z dużym opóźnieniem. Przy takim poziomie komunikacji cudem można nazwać to, że na świecie dostrzeżono fakt uniknięcia przez Polskę recesji w 2009 r. – kończy swoje spostrzeżenia „Parkiet”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • wąchacz, 2011-05-19 09:10:17

    Sledzę te rzeczy w internecie cały czas i rzeczywiście nie wygląda to wesoło.Brak jasności informacji i komunikatów,zbyt rzadkie aktualizacje.