PARTNER PORTALU
  • BGK

Klikasz i wiesz na kogo zagłosować w wyborach

  • AT    5 listopada 2014 - 09:10
Klikasz i wiesz na kogo zagłosować w wyborach

Do wyborów samorządowych pozostały niecałe trzy tygodnie. Zanim wyborcy udadzą się do urn, warto by porównali swoje poglądy ze stanowiskami kandydatów ubiegających się o fotele prezydenta Krakowa i radnych Sejmiku Małopolskiego. Jak to zrobić? Można rozwiązać test "Barometru wyborczego".
"Barometr wyborczy" to aplikacja składająca się z 30 pytań dotyczących kluczowych kwestii społeczno-politycznych oraz spraw lokalnych.
 
Wchodząc na stronę www.barometrwyborczy.pl należy przy każdym zagadnieniu kliknąć jedną z pięciu możliwych odpowiedzi ("zdecydowanie się zgadzam", "zgadzam się", "nie zgadzam się", "zdecydowanie się nie zgadzam", “trudno powiedzieć”).
 
Po przejściu całego testu użytkownik dowiaduje się jak odpowiadali politycy i gdzie na politycznej mapie znajdują się jego własne poglądy.
 
"Barometr wyborczy" jest projektem realizowanym przez pracowników naukowych krakowskich uczelni (Uniwersytet Pedagogiczny i Uniwersytet Jagielloński ), ekspertów małopolskich organizacji pozarządowych, przy technicznym wsparciu Centrum Badań nad Demokracją (c2d) przy Uniwersytecie w Zurychu.
 
To projekt akademicki, niepowiązany z żadną partią polityczną, komitetem wyborczym, kandydatem czy organizacją rządową, finansowany ze środków Wydziału Humanistycznego UP w Krakowie oraz Instytutu Politologii UP.

Czytaj też:  Ostatnie dni na wniosek ws. głosowania przez pełnomocnika

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.