PARTNER PORTALU
  • BGK

Klikasz, masz bilet i jedziesz

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    17 czerwca 2010 - 06:45
Klikasz, masz bilet i jedziesz

Od 21 czerwca pasażerowie komunikacji miejskiej w Warszawie będą mogli kupować bilety 30- i 90-dniowe przez Internet. Problem w tym, że można je kodować tylko w metrze.
E-bilet będą mogli zamówić posiadacze kart miejskich ze zdjęciem i długookresowych biletów na okaziciela. Łącznie to ponad 750 tys. pasażerów – informuje „Życie Warszawy”.

Bilet da się kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy założyć konto na stronie www.ztm.waw.pl/ewkm i podać adres e-mailowy, na który przyjdzie wiadomość zwrotna z potwierdzeniem. Potem da się już o każdej porze dnia i nocy logować na swoje konto, klikać na żądany bilet i dokonywać przelewów.

Żeby kupiony przez Internet bilet działał przez 30 albo 90 dni, musimy go po zakupie jeszcze jednorazowo zakodować, czyli „wgrać” do systemu. W tym celu należy przyłożyć go do jednego z urządzeń kodujących. Na razie tzw. kodomatów jest zaledwie 50, z czego 42 przymocowane są do bocznych ścian biletomatów na stacjach metra, a reszta w punktach obsługi pasażera.

Do końca roku urządzeń kodujących powinno być 200-300. Planuje się je montować m.in. w akademikach, szkołach i w centrach handlowych.

Pasażerowie mogą np. zażyczyć sobie powiadamiania e-mailem albo przez SMS o zbliżającym się terminie ważności biletu – na trzy dni przed. Pod koniec roku w sieci będzie można też kupić inne bilety z miejskiej taryfy: dobowe, 3-, 7- i 14-dniowe – podaje „Życie Warszawy”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.