PARTNER PORTALU
  • BGK

Komputerowe "wyspy" w dziecięcych szpitalach

  • PAP    7 czerwca 2012 - 15:36
Komputerowe "wyspy" w dziecięcych szpitalach

W 15 dziecięcych oddziałach szpitalnych w całej Polsce stworzono "Edukacyjne Wyspy", czyli multimedialne stanowiska komputerowe. Mali pacjenci mają tam do dyspozycji komputery wyposażone w programy i gry edukacyjne; mogą też słuchać bajek.
W Poznaniu stanowiska zorganizowano w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem oraz w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego.

"Wyspy stwarzają okazję naszym podopiecznym nie tylko do urozmaicenia pobytu w szpitalu i odwrócenia uwagi od choroby, ale przede wszystkim umożliwiają rozwój przez zabawę, co jest niezwykle istotne dla dzieci" - powiedziała Elżbieta Cichocka, nauczycielka Zespołu Szkół nr 108 przy Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

"Edukacyjne Wyspy" tworzy w szpitalach Fundacja Orange. "Ideą projektu jest zapewnienie małym pacjentom możliwości kontaktu z bliskimi, a także przyjaznej przestrzeni do nauki i zabawy. W ramach pilotażu programu w +Wyspach+ stanął sprzęt komputerowy z ekranem dotykowym, wyposażony w programy i gry edukacyjne a także audiobooki" - powiedziała Maria Piechocka z biura prasowego Orange Polska w Poznaniu.

Jak dodała, w zależności od możliwości placówki, stanowiska mogą być także podłączone do internetu. Dzięki temu mali pacjenci będą mieli szansę w bezpieczny sposób korzystać z sieci, a także kontaktować się z rodziną i znajomymi. Według Piechockiej, w miarę rozwoju programu, kolejne zestawy będą sukcesywnie instalowane w następnych placówkach.

Od kilku lat koncern telekomunikacyjny prowadzi w szpitalach program "Telefon do mamy". Projekt zakłada udostępnienie dzieciom w szpitalach kolorowych aparatów telefonicznych, z których mogły bezpłatnie korzystać dzięki specjalnym kartom telefonicznym.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.