PARTNER PORTALU
  • BGK

Komputery dla informacji turystycznych

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    23 marca 2012 - 12:05
Komputery dla informacji turystycznych

Piętnaście certyfikowanych punktów informacji turystycznej z woj. kujawsko-pomorskiego otrzyma bezpłatnie zestawy komputerowe.
Darowiznę przewiduje projekt „Budowa Polskiego Systemu Informacji Turystycznej”, realizowany przez Polską Organizację Turystyczną przy współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną. Jeszcze w tym roku do 10 najlepszych „it” z Kujaw i Pomorza trafią też infomaty.

Sprzęt trafi do wszystkich certyfikowanych informacji turystycznych w regionie czyli takich, które dobrowolnie poddają się corocznej kategoryzacji według ogólnopolskich standardów (mogą otrzymać od 1 do 4 gwiazdek). Takie punkty działają w: Bydgoszczy, Osiu, Wąbrzeźnie, Inowrocławiu, Brodnicy, Koronowie, Żninie, Świeciu, Gąsawie, Nieszawie, Tucholi, Grudziądzu, Toruniu, Włocławku, i Ciechocinku.

Komputery będą przeznaczone bezpośrednio do użytku turystów, a także służyć pracownikom informacji jako narzędzie w administrowaniu lokalnymi portalami turystycznymi.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbędzie się w sobotę (24 marca, godzina 12), w Centrum Targowym Park w Toruniu, podczas Targów Turystycznych.

Jesienią do 10 najlepszych informacji turystycznych w regionie trafią też infomaty, które przedłużą możliwość dostępu do informacji turystycznej np. po zamknięciu punktu „it”. Dzięki nim turysta samodzielnie będzie mógł odszukać informacje o bazie noclegowej, atrakcjach turystycznych oraz aktualnych wydarzeniach. Otrzymają je cztero-, trzy– i dwugwiazdkowe punkty „it” w Grudziądzu, Inowrocławiu, Włocławku, Bydgoszczy, Brodnicy, Toruniu, Koronowie, Ciechocinku, Tucholi i Żninie.

W zależności od potrzeb w regionie pojawią się infomaty zewnętrzne, wewnętrzne i witrynowe.

Przy Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej funkcjonuje Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej, które współpracuje z punktami „it” z regionu, szkoli pracowników punktów „it”, certyfikuje każdego roku punkty „it”, a także prowadzi Regionalny Portal Turystyczny Województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.