PARTNER PORTALU
  • BGK

Komputery i bezpłatny internet dla gminy Kowala

  • www.radomnews.pl    26 lutego 2013 - 09:38
Komputery i bezpłatny internet dla gminy Kowala

Gmina Kowala otrzymała 1 mln 228 tys. zł z Unii Europejskiej na zakup komputerów i internetu dla 150 mieszkańców, wyposażenie w sprzęt komputerowy szkół w Kończycach Kolonii i Młodocinie Mniejszym oraz świetlicy wiejskiej w Kosowie.
To już drugi projekt tego typu, który będzie realizowany przez Urząd Gminy w Kowali, w 100 proc. finansowany ze środków Unii Europejskiej.

W 2011 roku w komputery i bezpłatny internet wyposażono 80 gospodarstw domowych. Rekrutacja do nowego projektu zacznie się już niebawem - 4 marca.

W nowym projekcie „e-Kowala - nowoczesna gmina" komputery z podłączeniem do sieci internetowej otrzyma 150 mieszkańców. Będą to osoby o niskich dochodach, objęte wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej lub korzystające ze stypendiów szkolnych oraz osoby niepełnosprawne. Ze środków unijnych opłacony zostanie również trzyletni abonament.

Tym razem w projekcie zaplanowano doposażenie pracowni komputerowych w dwóch szkołach podstawowych z terenu gminy. W obydwu placówkach przybędzie po 15 nowoczesnych stanowisk z dostępem do Internetu.

Projekt finansowany jest z programu Innowacyjna Gospodarka, działania 8.3. - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion.

Wniosek o udzielenie dotacji gmina złożyła na początku ubiegłego roku, a rozstrzygniecie konkursu nastąpiło w lipcu. Na liście rankingowej wniosek gminy Kowala uzyskał wysoką 19 lokatę na kilkadziesiąt złożonych przez samorządy z całego kraju.

Pierwszy etapem będzie rekrutacja chętnych do udziału w projekcie. Formularze można już pobrać w Urzędzie Gminy w Kowali lub na stronie www.kowala.pl, a będzie je można składać od 4 marca do 4 kwietnia br.

Po dokonaniu wyboru osób, które zostaną objęte pomocą, przeprowadzona zostanie procedura przetargowa. Zakupione zostaną zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem, które zostaną podłączone do sieci internetowej.

Następnie odbędą się szkolenia z zakresu obsługi komputera. W projekcie przewidziano także pieniądze na bezpłatny serwis wszystkich zakupionych urządzeń i ich ubezpieczenie przez cały okres jego realizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.