PARTNER PORTALU
  • BGK

Komputery i Internet dla rodzin wykluczonych społecznie

  • PAP    3 września 2010 - 10:58
Komputery i Internet dla rodzin wykluczonych społecznie

Trzy tysiące rodzin, których nie stać na internetowe łącze w trzy lata otrzyma je od samorządu woj. kujawsko-pomorskiego. Najubożsi i niepełnosprawni otrzymają także na własność nowe komputery.
Kujawsko-pomorskie jako pierwszy region w Polsce rozpoczyna realizację wartego 25,7 mln zł projektu. Zakłada on wyposażenie w komputery i w dostęp do Internetu osób i rodzin, które ze względu na trudną sytuację materialną lub niepełnosprawność, nie mają dostępu do nowoczesnych technologii informacyjnych.

Program, który obejmie zasięgiem cały region, przewiduje przekazanie sprzętu komputerowego, refundację kosztów podłączenia do sieci oraz organizację szkoleń.

– To największy taki projekt w Polsce. Chcemy, aby nowoczesny sprzęt informatyczny trafił wszędzie tam, gdzie Internet wciąż jest marzeniem. Poprawimy w ten sposób sytuację bytową ludzi zagrożonych wykluczeniem, zwiększymy ich szanse na znalezienie pracy, zapewnimy dostęp do wiedzy i możliwość rozwoju – uważa marszałek województwa Piotr Całbecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.