PARTNER PORTALU
  • BGK

Konferencja o integracji cyfrowej w UE

  • PAP    9 lutego 2011 - 16:11
Konferencja o integracji cyfrowej w UE

Około 350 osób będzie uczestniczyć w Gdańsku w konferencji na temat integracji cyfrowej w ramach polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. List intencyjny o organizacji spotkania podpisano w środę w Gdańsku.
List podpisali: prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" Krzysztof Głomb.

Spotkanie pod hasłem "Innovation for Digital Inclusion" ma się odbyć w dniach 5-7 października 2011 roku w Gdańsku w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance oraz w Dworze Artusa. Wezmą w nim udział przedstawiciele państw, miast, organizacji i instytucji z całej Europy, zajmujących się problematyką cyfrowego wykluczenia.

Maciej Buczkowski z Urzędu Miasta w Gdańsku powiedział, że konferencja jest przygotowywana przez Stowarzyszenie "Miasta w internecie", gminę Gdańsk oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jednym z celów spotkania w Gdańsku jest przegląd kluczowych inicjatyw w obszarze integracji cyfrowej oraz debata na temat współpracy w wykorzystaniu teleinformatyki na rzecz poprawy warunków życia i pracy Europejczyków.

Patronat nad wydarzeniem obejmie Dyrekcja Generalna Społeczeństwo Informacyjne i Media Komisji Europejskiej.

Władze Gdańska i Stowarzyszenia planują zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia m.in. Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego, Pomorski Urząd Wojewódzki, uczelnie wyższe oraz miejscowych przedstawicieli branży teleinformatycznej.

Konferencja poświęcona integracji cyfrowej będzie jedną, z co najmniej trzech organizowanych w Gdańsku w ramach polskiej prezydencji. Znacznie więcej wydarzeń z tym związanych odbędzie się w Sopocie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.