PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec z papierowym urzędem na Mazowszu

  • GK    3 września 2012 - 12:53
Koniec z papierowym urzędem na Mazowszu

Elektroniczny obieg dokumentów pomiędzy urzędami na Mazowszu stanie się możliwy dzięki Elektronicznej Platformie Wymiany i Obiegu Dokumentów Administracji Rządowej Województwa Mazowieckiego.
Jak informuje mazowiecki urząd marszałkowski, koszt inwestycji wyniesie niemal 11,5 mln zł. 9,7 mln zł ze środków unijnych przyznał zarząd woj. mazowieckiego. Natomiast 1,7 mln zł pochodzić będzie z budżetu wojewody mazowieckiego. Realizacja projektu zakończy się w czwartym kwartale 2014 roku.

– To duży i bardzo ważny projekt, który jest jednym z elementów większej inwestycji – naszego projektu budowy sieci szerokopasmowego Internetu na Mazowszu. Zakłada on, że za trzy lata 100 procent urzędów, firm i przedsiębiorstw, a także 95 procent mieszkańców Mazowsza będzie miało dostęp do szerokopasmowego Internetu. Oznacza to dostęp nie tylko do e-administracji, ale także innych usług publicznych np. medycznych czy szeroko pojętych informacji. Skoordynowanie tych wszystkich elementów zaowocuje na pewno dużym postępem cywilizacyjnym – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Projekt realizowany będzie w trzynastu jednostkach administracji rządowej na Mazowszu. Lider przedsięwzięcia – Mazowiecki Urząd Wojewódzki z delegaturami w Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Ciechanowie i Siedlcach rozpocznie elektroniczny obieg dokumentów w komunikacji ze służbami administracji zespolonej.

Wszystkie instytucje realizujące projekt otrzymają elektroniczną platformę. Stanowiska pracy urzędników wyposażone zostaną w oprogramowanie umożliwiające komunikację za pośrednictwem elektronicznych skrzynek podawczych.

System będzie dostosowany do nowej instrukcji kancelaryjnej, by umożliwić pełne postępowanie administracyjne w postaci elektronicznej. EPWiOD służyć będzie do załatwiania spraw zarówno tych, które zostały wszczęte na podstawie dokumentów papierowych, jak i elektronicznych.

Materiały dostarczone do urzędu tradycyjną pocztą zostaną zdigitalizowane – skany tych dokumentów funkcjonować będą w elektronicznym obrocie wewnątrz urzędu. Docelowo, tam gdzie będzie to możliwe, wyeliminowane zostaną dokumenty papierowe w komunikacji między urzędami.

– Zaczynam już podpisywać dekretacje elektronicznie, zrezygnowaliśmy też z papierowych wniosków urlopowych – powiedział wojewoda Jacek Kozłowski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: