PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkursy cyfrowe czekają na zgłoszenia

  • GK    22 października 2013 - 16:36
Konkursy cyfrowe czekają na zgłoszenia

Do 24 listopada można nadsyłać zgłoszenia do udziału w konkursach dla gmin i ich mieszkańców, którzy skorzystali z unijnych środków na zakup komputerów i dostęp do Internetu dla osób wykluczonych cyfrowo.
Jak zapewnia resort administracji i cyfryzacji na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

Konkurs Innow@cyjnie, Kre@tywnie, Spr@wnie jest skierowany do gmin, w których w ramach działania 8.3 PO IG co najmniej 50 proc. gospodarstw domowych wytypowanych do udziału w projekcie otrzymało już sprzęt komputerowy i dostęp do internetu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń resort wyłoni trzy, które prowadziły najlepsze działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych swoich mieszkańców. Zwycięskie gminy oprócz pamiątkowych dyplomów i statuetek zostaną nagrodzone filmem promocyjnym oraz artykułem prasowym poświęconym wyróżnionemu projektowi.

Gminy mogą nadsyłać zgłoszenia konkursowe w do 24 listopada 2013 roku do godziny 16:00 na adres mariusz.dabrowski@mac.gov.pl lub przemyslaw.kalinowski@mac.gov.pl.

Z kolei konkurs Otwarci na świat - Internet w naszym domu skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat z rodzin, które otrzymały dofinansowanie na kupno komputera i dostęp do Internetu w ramach działania 8.3.

Dzieci mogą nadsyłać prace graficzne wykonane dowolną techniką komputerową, które pokazują co Internet zmienił w ich życiu lub życiu ich rodziny. Dla 12 najlepszych prac resort przewiduje atrakcyjne nagrody, m.in. gadżety elektroniczne.

Zgłoszenie wypełnione przez opiekuna oraz plik graficzny należy przesłać do 24 listopada 2013 roku do godziny 16:00 na adres e-mail: mariusz.dabrowski@mac.gov.pl lub przemyslaw.kalinowski@mac.gov.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • oliva, 2013-10-22 18:25:32

    z niecierpliwością czekamy...