PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje Internetu dla Mazowsza

  • BB    23 września 2011 - 22:52
Konsultacje Internetu dla Mazowsza

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczyna konsultacje publiczne projektu „Internet dla Mazowsza” (zwanego dalej „Projektem”) realizowanego w ramach Mazowieckiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Projekt przewiduje budowę światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej (część dystrybucyjna) oraz budowę sieci NGA w technologii FTTC/FTTB w 20 miejscowościach (część dostępowa), dostępnej na równych zasadach dla wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych i zarządzanej przez operatora nie prowadzącego działalności na rynku detalicznym.

Celem konsultacji jest prawidłowe zidentyfikowanie obszarów interwencji w ramach Projektu oraz zapewnienie przejrzystości udzielania pomocy publicznej. Obszary interwencji zostały ustalone na podstawie szczegółowych danych przekazanych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zebranych od operatorów na podstawie art. 29 ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych, przy czym udzielenie przez operatorów nieprawdziwych lub niepełnych informacji jest zagrożone karą pieniężną do 3% rocznego przychodu.

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do zgłaszania uwag. W szczególności zaproszeni są operatorzy telekomunikacyjni do przekazywania informacji na temat niezgodności w załączonych wynikach inwentaryzacji oraz na temat planowanych w najbliższych 3 latach inwestycji w infrastrukturę szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Zgłoszenie powinno wykazywać wiarygodność planów inwestycyjnych zapewniających, że w okresie najbliższych trzech lat operator przeprowadziłby niezbędne inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową danego rodzaju (podstawowa lub NGA) w celu objęcia znacznej części wskazywanych przez operatora obszarów i znacznej części ludności z tych obszarów.

Pełny tekst ogłoszenia tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.