PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje Polski Cyfrowej

  • GK    9 lipca 2013 - 18:18
Konsultacje Polski Cyfrowej

Minister Michał Boni weźmie w tym tygodniu udział w regionalnych konsultacjach założeń Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Wsparcie budowy sieci szerokopasmowych, rozwoju produktów i e-usług opartych na nowych technologiach oraz zwiększania umiejętności cyfrowych obywateli - to najważniejsze cel Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to jedyny nowy program operacyjny planowany w perspektywie finansowej 2014-20. Ma wspierać cyfryzację dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich, a z pomysłem jego utworzenia wystąpił minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Do tej pory pieniądze z funduszy unijnych na dofinansowanie projektów cyfrowych pochodziły z różnych programów operacyjnych, np. na przedsięwzięcia dotyczące e-administracji szły środki z programu operacyjnego innowacyjna gospodarka, a na szczeblu wojewódzkim - z regionalnych programów operacyjnych.

Dzięki wsparciu z pieniędzy unijnych budowany ma być nadal dostęp do szerokopasmowego internetu, udostępniane kolejne e-usługi administracji publicznej, a także wzrastać mają umiejętności cyfrowe obywateli.

Założenia do POPC są właśnie konsultowane, także na szczeblu regionalnym. Najbliższe spotkania odbędą się 10 lipca br. w Krakowie ( Hotel Qubus, ul. Nadwiślańska 6) godz. 11.00, a 11 lipca br. w Poznaniu (Hotel Sheraton, ul. Bukowska 3/8) godz. 11.00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.