Konsultacje społeczne ws. planów inwestycyjnych na obszarach białych NGA

Do 30 sierpnia Ministerstwo Cyfryzacji prowadzić będzie konsultacje społeczne dotyczące planów inwestycyjnych w tzw. obszarach białych NGA. Resort chce sprawdzić, czy w ciągu trzech najbliższych lat zaplanowano w tych miejscach inwestycje komercyjne dotyczące szerokopasmowego internetu.
Konsultacje społeczne ws. planów inwestycyjnych na obszarach białych NGA
Konsultacje społeczne potrwają do 30 sierpnia (fot. pixabay.com)

W komunikacie zamieszczonym na stronie MC, tłumaczy, że w konsultacjach należy zgłaszać tylko te inwestycje, w przypadku których przedsiębiorcy nie będą ubiegać się o wsparcie publiczne na ich realizację.

- Zebranie planów inwestycyjnych ma na celu sprawdzenie, gdzie przedsiębiorcy będą inwestować w infrastrukturę telekomunikacyjną NGA ze środków własnych. Takie obszary nie będą mogły zostać wyznaczone do dofinasowania ze środków unijnych - wyjaśniają urzędnicy.

Warto zaznaczyć, że po zakończeniu konsultacji, zgłoszenia dotyczące istniejącej lub planowanej infrastruktury nie będą uwzględniane przy wyznaczaniu obszarów do dofinansowania w ramach III konkursu I osi priorytetowej POPC.

Urzędnicy przypominają też, że lista obszarów białych NGA dla III konkursu w ramach I osi POPC zostanie opracowana wyłącznie na podstawie danych przekazanych w ramach inwentaryzacji Prezesa UKE w 2017 r. oraz prowadzonych właśnie konsultacji. 

Biały obszar NGA to miejsce – punkt adresowy budynku, w którym nie występuje infrastruktura telekomunikacyjna umożliwiająca zapewnienie dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Polecam Wam wszystkim, jeśli jak ja mieszkacie na terenach z utrudnionym dostępem do internetu szerokopasmowego internet przez satelitę. Wielu dostawców proponuje tego typu rozwiązania w Polsce, m.in. skyDSL.

Zosia, 2017-11-17 17:46:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE