PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontakty do posłów w prywatnej komórce

  • aw    16 stycznia 2015 - 15:25
 Kontakty do posłów w prywatnej komórce

fot. Fundacja Media 3.0

Zwizualizowane informacje o posłach i senatorach, głosowania, wystąpienia, interpelacje, czy projekty ustaw - już teraz możesz mieć pod ręką w swojej komórce. Dzięki uruchomionej właśnie Aplikacji Parlament.
Aplikacja, którą można pobrać na urządzenia mobilne, umożliwia przetwarzanie oraz wizualizowanie danych udostępnionych przez Sejm i Senat.

Co to za dane? M.in. informacje o posłach i senatorach, takie jak: zdjęcia, informacje o okręgach wyborczych (mapa), głosowania, wystąpienia, interpelacje, czy projekty ustaw. Ponadto wysyła powiadomienia o najważniejszych kwestiach związanych z pracą parlamentu.

Korzystając z tej aplikacji, wpisując odpowiednie słowa kluczowe (np.: nazwiska posłów), sami określamy, co jest dla nas najważniejsze. Aplikacja pozwala także na bezpośredni kontakt z parlamentarzystami (np.: kontakt telefoniczny z biurem poselskim).

Aplikacja Parlament pokazuje możliwości jakie daje ponowne wykorzystanie danych udostępnianych przez instytucje publiczne. Dostępna jest na smartfony z Androidem.

Twórcą aplikacji jest fundacja Media 3.0 - można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Fundacja zapowiada, że w najbliższych miesiącach aplikacja pojawi się również na innych systemach - iOS i mobilnym Windowsie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.