PARTNER PORTALU
  • BGK

Koszalin będzie miał darmowego sylwestra

  • RAF    17 listopada 2009 - 06:30

Koszalin zwyciężył w rywalizacji alleMIASTO.
Koszalinianie zwyciężyli w rywalizacji o miano najbardziej oszczędnego miasta w rozmiarze M i to w Koszalinie zorganizowany zostanie koncert sylwestrowy, ufundowany przez największą polska platformę aukcyjną Allegro. Podczas koncertu wystąpią między innymi Kayah, Maria Sadowska, Sofa, DJ Hugo i Mosquitoo. Imprezę poprowadzą: Agnieszka Popielewicz i Maciej Rock. Relacje z zabawy w Koszalinie będzie można oglądać co godzinę w Telewizji POLSAT, w trakcie transmisji koncertu Sylwestrowego z Placu Konstytucji w Warszawie.
W konkursie alleMIASTO wzięli udział mieszkańcy 17 miast w rozmiarze M (liczące od 90 do 130 tysięcy mieszkańców) - Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina¸ Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju.

Kupując na Allegro oszczędzali, a wszystkie ich zakupy były przeliczane za pomocą algorytmu, który porównywał ceny w Internecie i w tradycyjnych sklepach. Dzięki temu powstawał ranking miast na stronie allemiasto.pl. Rywalizacja w konkursie alleMIASTO do ostatniej minuty była zacięta. O pierwsze miejsce walczyli mieszkańcy Koszalina, Zielonej Góry, Tychów i Słupska. Koszalinianie, kupując między 1 września a 31 października na Allegro prawie 80 tysięcy przedmiotów w ponad 50 tysiącach aukcji, zaoszczędzili ponad 657 tysięcy zł i zwyciężyli w konkursie. Mieszkańcy Zielonej Góry, którzy zajęli drugie miejsce zgromadzili oszczędności w wysokości 636 tysięcy zł. Trzecie miejsce przypadło Tyszanom, którzy zaoszczędzili ponad 622 tysięcy zł. 

- Wszyscy uczestnicy naszej akcji są zwycięzcami, bo wszyscy zaoszczędzili. Ceny w Internecie są średnio niższe o około 20 proc. od tych w tradycyjnych sklepach, co wykazały badania, które wykonano na nasze zlecenie” – powiedział Patryk Tryzubiak, rzecznik prasowy Grupy Allegro - Mieszkańcy miast w rozmiarze M wykorzystali tę różnicę cen i zaoszczędzili w sumie ponad 9 milionów zł. Pokazali też, że są liczącym się partnerem w handlu internetowym - dodał.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.